top of page

Edepsiz | In-Decent Part II

Exhibition - Performance

Edep-Siz / In-Decent Projesi, performans, edebiyat, resim, fotoğraf, enstalasyon ve video gibi sanatın farklı disiplinleri bir araya getirmektedir.

Edep-Siz / In-Decent Projesi, kendimizi ‘modern’ olarak tanımladığımız bu çağda, bizlere dayatılan sistemleri, inanç felsefelerini ve bir kavram olarak moderniteyi nasıl algıladığımızın değerlendirmesidir.

Edep-Siz /In-Decent Projesi, çıplaklık, cinsellik ve erotizm karşısında erdem ve geleneğin sorgulanması, toplumun cinsellik karşısındaki ikiyüzlülüğünün ve tutarsızlığının eleştirisidir. Bunları, eleştiri ve estetiğin farklı kademelerini birleştirerek, bu sürece insan vücudunu da dahil ederek ve tek boyutu üç boyuta taşıyarak yapıyor.

Sanatçılardan eserlerini Rooftop Theatre Grubu’yla paylaşmaları istenmiş, Rooftop ekibi ise bu eserleri “uyarıcı bir dürtü” olarak kullandıkları atölye çalışmalarının ardından, her bir eser ekseninde performanslar geliştirerek canlı performanslarıyla sergiye katılmışlardır.

ROOFTOP THEATRE GRUBU KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Rooftop Theatre Grubu: Yönetmen Maria Varnakkidou, performans sanatçıları Oya Akın, Vasiliki Andreou, Lyda Karayianni, Leda Koumidou, Despina Michaelidou ve Themida Nicolau’dan oluşmaktadır.

PROJEYE HANGİ SANATÇILAR KATKI KOYDU?

Projeye eserleriyle katılan sanatçılar: Kemal Ankaç, Emin Çizenel, Çiğdem Emir, Orhan Eskiköy, Ergenç Korkmazel, Gürgenç Korkmazel, Fatoş Miralay, Hüseyin Özinal, Burçin Pehlivan, Jenan Selçuk, Oya Silbery ve Seçkin Tercan.

bottom of page